Jak poznat, že je čas na výměnu elektroinstalace

Nároky na počet elektrospotřebičů, osvětlení a obecně na pohodlí v bydlení se neustále zvyšují. Zejména ve starší bytové zástavě rozvody elektřiny nedostačují potřebám jejich obyvatel. Jak poznáte, že je čas vyměnit elektroinstalaci za novou?

#1: Vyhořel vám kabel ve zdi

To je samozřejmě ta nejhorší varianta a pomyslný poslední hřebík do rakve vaší staré elektroinstalace. Rozvody elektřiny byste měli vyměnit dříve, než k něčemu podobnému vůbec dojde. V tomto případě už to totiž není ani tak otázka volby, jako nutnosti.

#2: Neustále vám vypadávají pojistky

Máte zapnutou pračku, v troubě se peče buchta a chcete se pustit do vysávání. Ale nemůžete. Víte totiž, že by pojistky zase nevydržely a vypadly. To přímo volá po změně. Elektroinstalace by se měla přizpůsobit vám, ne vy jí.

#3: Všude se vám válí prodlužovačky

Počet zásuvek neodpovídá počtu vašich elektrospotřebičů, nebo v některých částech místnosti zásuvky dokonce úplně chybí. Vy tak musíte po bytě tahat prodlužovačky, které vám umožní, abyste mohli spustit vše tak, jak potřebujete. Není těch kabelů už nějak moc? Nová elektroinstalace vám v tom pomůže a přizpůsobí počet a rozmístění zásuvek vašim potřebám.

#4: Máte málo světla

Stávající osvětlení jednotlivých pokojů vám už nestačí a vy tak vše musíte řešit lampami. Hlavně v zimních měsících může být nedostatečné osvětlení pěkná otrava, která vám na náladě nepřidá. S novými rozvody můžete mít nejen více světla, ale hlavně ho mít všude tam, kde potřebujete.

#5: Kope to

Pokud vás zásuvka nebo elektrospotřebič čas od času „potěší“ mírným kopnutím, rozhodně to není nic příjemného. I v případě, že jsou to jen malé rány, byste se měli o výměnu elektroinstalace co nejdříve začít zajímat. Jde přece o bezpečnost vaši i vaší rodiny.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *